Realigro.biz.tr içinde satılık ev ilanlarına bakabileceğiniz dünya çapındaki ilk gayrimenkul arama motorudur Afganistan

Afganistan'da Satılık Emlaklar

Afganistan karasal bir devlettir. Başkenti Kabil'dir. İran’la batıya, güney ile Pakistan’la, kuzey ile Türkmenistan, Özbekistan ve Tacikistan’la, Çin’le de ülkenin doğusundaki bölgeye komşudur.

Afganistan'da mülk satın almak veya satış yapmak kolay değildir. İç savaşın yıllarca süren Afganistan, hala yaklaşık 30 milyon insanı ağırlıyor. Dünya Bankası verilerine göre, nüfusun üçte birinden fazlası yoksulluk sınırının altında yaşıyor ve yemek ve konaklama ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Afganistan, Global Finance dergisinde dünyanın en fakir ülkeleri listesinde 23. sırada yer alırken, Transparency International, dünyanın en bozuk yedinci ülkesi seçti.

Yerel pazarın temel özelliklerinden biri, kaotik doğasıdır. Afganistan’ın tapu sicil sistemi yoktur ve ABD Uluslararası Ticaret İdaresi’ne göre, Afganistan’da satılık mülklerini satmak isteyen satıcının mülkünü kanıtlamak için işlemlerin% 80’i gayrı resmi olarak kapatılmıştır.

Yerel arsalar bu tür anlaşmazlıkları etkin bir şekilde çözemediklerinde, aynı arazinin genellikle farklı maliklere ait olmasının nedeni budur. Genel olarak, pazar, serbestçe düzenlenir; tartışmalı ve eksik yasalar ve gerekli becerilere sahip olmayan emlak avukatları.

2000'lerin ortalarında Kabil, uluslararası uzmanlar, elçilik çalışanları, avukatlar ve devlet memurları için ilk evlerin inşa edildiği bir bina patlaması yaşadı. Ancak NATO koalisyonu Afganistan’ı terk etme kararını açıkladığında, sermaye yatırımlarının çekiciliği çarpıcı biçimde düştü. Birçok proje askıya alındı ​​ve Kabil'deki satılık emlak fiyatları birkaç ay içinde% 30-50 düştü.

Ancak, bugün Afganistan'da satılık mülk talebinin toplamı anlamına gelmez. Resmi verilere göre, 2004’ten 2017’ye kadar ülke nüfusu yaklaşık% 40 arttı. Sermayenin nüfusu son beş yılda% 25 artarak 3,2 milyondan 4 milyona çıktı. Kırsal alanların sakinleri, istihdam arayışı ve daha iyi ve daha güvenli bir yaşam ortamı için Kabil'e akın ediyor.

2005-2021 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

    Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

    şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
BB